11 listopada 2013

Rzygam tęczą

Na wstępie pytanie: Czy ktokolwiek widział w telewizji lub na głównych portalach internetowych informacje o lewicowych bojówkach rzucających cegłami w rodziny z dziećmi? Czy ktokolwiek natknął się na informację o dwóch członkach Straży Marszu Niepodległości, którzy dostali cegłami od "tolerancyjnych"?


Do ubolewających nad spaloną tęczą:Moi drodzy, zamiast biadolić i na siłę łączyć wiarę i patriotyzm z wandalizmem, lepiej zastanówcie się nad tym, kto kłamał mówiąc, że tęcza jest niepalna (przez co droższa) finansując ją z Waszych pieniędzy. Przypomnijcie sobie, że niektórzy radni chcieli by tęczy nie odbudowywać "czym prędzej", tylko 2 tygodnie później - po 11 listopada - zobaczcie kto niepotrzebnie przyspieszał jej kosztowną budowę. Sprawdźcie, jak duża odległość dzieli szczątki tęczy od trasy, którą szedł Marsz Niepodległości a potem zweryfikujcie tezę, jakoby to niby uczestnicy Marszu ją podpalili.
Ponad 100.000 uczestników Marszu Niepodległości nikogo nie pobiło ani niczego nie podpaliło. Organizatorzy zgromadzenia odpowiadają tylko za swoje zgromadzenie w ramach Ustawy o Zgromadzeniach Publicznych, a nie odpowiadają za pół miasta, które miała ochraniać już w odległości 1 przecznicy od trasy Marszu Policja wsparta innymi służbami. Przejdźcie się rano po trasie MN i zweryfikujcie gdzie są zniszczenia - tam gdzie pilnowała Straż Marszu Niepodległości (najwięcej ludzi, trasa marszu) czy tam, gdzie miała pilnować wg ustaleń Policja (mało ludzi, wyselekcjonowani ci, którzy nie chcieli się podporządkować zgromadzeniu a rozrabiać). Państwo dało dupy - teraz będzie usiłowało zwalać to na narodowców. W kraju źle się dzieje i władze niech się cieszą, że grubo ponad 2mln ludzi wyemigrowało za chlebem i nie klepią biedy dalej w kraju. Bo zbieraliby teraz na własnej skórze owoce swojej niekompetencji w rządzeniu państwem.
Lepiej zastanówcie się nad przyczynami frustracji, która siedzi w wielu młodych ludziach, którzy nie chcieli dziś uznać żadnego autorytetu (czy to organizatorów MN, czy to "autorytetu" państwowo-urzędowego). Zastanówcie się nad przyczyną ataku na nielegalną siedzibę Antify, która niedawno przypuściła szereg ataków na osoby, mieszkania i lokale, w tym głośny zamach na życie jednego z działaczy narodowych z Poznania.
Trzeba wyraźnie powiedzieć, iż sam Marsz Niepodległości przebiegł bezpiecznie i spokojnie, a organizatorzy wraz ze Strażą Marszu Niepodległości podołali zadaniom i obowiązkom. Należy oddzielić legalne zgromadzenie, za które z powodzeniem odpowiadali organizatorzy, od rejonów, za które odpowiedzialne były służby państwowe, a które mimo wsparcia różnych jednostek (od Straży Miejskiej po Żandarmerię Wojskową) nie były w stanie zapewnić porządku i bezpieczeństwa. Teraz za wszelkie niedociągnięcia próbuje obwiniać się bliżej nieokreśloną, ogólnikowo nazywaną (oczywiście bez weryfikacji sprawców) "grupę narodowców". Albo nawet "nacjonalistów", próbując utożsamiać te dwa różne od siebie pojęcia.
Lewica, która została w domach (niektórzy zamiast np. uczcić niepodległość na lokalnych obchodach), wylewa swoje frustracje w Internecie - mimo to nie znajduje poklasku, wbrew początkowym domniemaniom, że narodowcy są osłabieni w sieci przez swoją fizyczną obecność na Marszu Niepodległości. Trzeba jednak przyznać im skoordynowane działanie, przez które ich jęki stały się widoczne. Oczywiście nie mówi się już o łamaniu prawa przy atakach na portale internetowe należące do narodowców.
Na szczęście, są to ludzie uodpornieni na tego typu nagonkę i bezpardonową walkę. Szkoda tylko, że wielu ludzi da sobie wmówić, że łobuzy grasujące z dala od Marszu Niepodległości to te same środowisko co ludzie, którzy w nim uczestniczyli. Trzymam w tym miejscu kciuki za logikę - bo kto psułby wizerunek imprezy, z którą się utożsamia?
Jest mi żal tej niewielkiej grupki idiotów, którzy niszczą ciężką i kosztowną pracę organizatorów. Grupki mikroskopijnej w porównaniu do uczestników Marszu - a mimo to pokazywanej zamiast samego Marszu. Pewnie robiliby to samo bez względu na to, czy ów Marsz by się odbywał, czy też nie. Robią świetny prezent władzy i nieprzychylnym mediom. W sensie prawnym to dorośli ludzie, i tak, zasługują na karę, nie tylko jeśli chodzi o względy prawne, ale też jeśli chodzi o prawo własności. Dodatkowo zasługują na pogardę za niszczenie wizerunku narodowców, którzy wg mnie robią dobrą robotę, choć sam jestem wolnościowcem.
Dopóki sfrustrowani ludzie nie zaczną patrzeć długoterminowo i będą dawali się prowokować oraz ponosić emocjom, dopóki niektórzy będą najzwyczajniej w świecie głupi, dopóty młode pokolenie będzie miało ciężką i niewdzięczną pracę jeśli chodzi o kształtowanie świadomości i postaw szerokich mas społecznych. Prawda i słuszność z czasem się obronią, ale tacy ludzie wcale tego nie ułatwiają. Jeśli chcemy zbudować coś na poważnie, to musimy patrzeć dalej niż na własne problemy. Tylko od nas zależy, czy tę szansę wykorzystamy. A szkoda byłoby ją zmarnować, bo następne pokolenia mogą już tej szansy nie mieć.
Kilka słów Mariana Kowalskiego o patriotyzmie:
4 komentarze:

 1. Tylko po co ci neokomuniści organizowali marsz w nocy? I czemu nie powiedzieli jasno, że każdy zasłaniający twarz zostanie wyrzucony z Marszu? W ogóle organizatorzy powinni pokrywać w 100% koszty ochrony policyjnej.

  lukasznaw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Godzina 13:00, na którą chce dojechać cała Polska, a o której zaczyna się Msza Św. - to noc? Godzina 15:00, kiedy rusza Marsz (bardzo szybkim tempem) to noc? Kolejne pytania wskazują na Twoją nieznajomość prawa: przecież gdyby ktoś złapał człowieka za to, że ma kominiarkę, to złamałby prawo, najpewniej poszedłby jeszcze za to siedzieć! Musimy działać w ramach Ustawy o Zgromadzeniach Publicznych, a ona nie zakazuje maskowania się (jak inaczej weszliby tajniacy...?). Organizatorzy pokrywają tylko te koszty, które sami wygenerowali, za teren, który sami zobowiązali się zabezpieczać rejestrując trasę Marszu. Policja miała wedle ustaleń chronić tereny położone w odległości przecznicy od trasy - jak się wywiązali, to widać m.in. na tym obrazku:
   http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/11/9cc120617fc4303c236768f7e716486f_original.jpg?13842624

   Usuń
 2. tzn. prezydent za swój marsz też ma płacić ? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo spodobało mi się stwierdzenie Pana Wojciecha Cejrowskiego. Napisał, że jest to Plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców.
  Ta tęcza była tam celowo postawiona, aby wyśmiać naszą religie.

  Wczoraj ok 8 rano z ciekawości wszedłem na stronę gazety wyborczej. Zobaczcie jaki artykuł zamieścili na głównej stronie:

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14921443,Rozbiory_oznaczaly_dla_Polski_postep_i_modernizacje.html

  OdpowiedzUsuń

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.