6 lutego 2015

Anatomia kryptoreklamy


W tym wpisie posługuję się retoryką zaczerpniętą ze znaleziska, w celu lepszego zrozumienia tego stylu przez czytelnika. Wpis oczywiście nie nadaje się na dodawanie na Wykop, wolałbym aby kiedyś spotkało to inne z nich.

Przeglądając znany serwis o nazwie na "W" natknąłem się na takie znalezisko:


Pierwsze wrażenie: o, znowu kogoś oszukali, pewnie nalali mleka do połowy i nie uznają reklamacji.
Pod wpływem wykopowego oburzenia, zachęceni zapewnieniem, że nie będzie dużo czytania - klikamy:
http://www.wykop.pl/artykul/2381618/tak-dbaja-o-klienta-w-firmie-mlekpol/

W środku kolejne zapewnienie, że będzie krótko i od razu to, co internauta lubi najbardziej - obrazek. Przewijamy dalej. Dowiadujemy się, że w środku znajduje się coś w rodzaju sera (dobrze, że nie szczur, a dzięki obecności sera mieszkaniec wielkiego miasta może domniemywać, że "mleko rzeczywiście jest naturalne"). Akcja jednak szybko wyprowadza czytelnika z oburzenia i wprowadza w stan sielanki, gdyż producent słusznie i tradycyjnie wynagrodził wynikłe z wady nieprzyjemności oraz zapewnił jej przebadanie.

Dlaczego jednak autor nie wrzucał do sieci swojego znaleziska, nie pytał innych "co to może być", cierpliwie poczekał na odpowiedź ze strony producenta oraz 3 dni na przysłanie zgrzewki mleka. Co jednak zaskakuje - jest to mleko innej marki, choć tego samego producenta. Sprawdźmy przezornie ceny pierwszego i drugiego mleka. Mleko Prawdziwe - 1,99 PLN. Łaciate - 3,78 PLN. Przekaz jest prosty - kupuj dwa razy droższe mleko, choć pochodzi od tego samego, konkretnego producenta :)

Całość wieńczy pełne wdzięczności podsumowanie:
"Tak dba o klienta firma MLEKPOL, teraz zawsze będę wybierać ich produkty :)"

Warto nadmienić, że wyszczególniony jest konkretny producent z Grajewa. Pikanterii dodaje to, co znajdziemy w Google szukając czegoś więcej - w (na pewno spontanicznych) opiniach o tym produkcie producent grajewski tnie się z producentem z Łowicza :) Ale to jeszcze nie wszystko...

W całej tej historii najważniejszy jest jeden szczegół. Własnie ruszyła zbiórka podpisów pod kandydaturą Janusza Korwin-Mikkego na Prezydenta Polski. Formularz do pobrania TUTAJ, wypełnione karty można wysyłać pocztą na adres "Fundacja Wolność i Nadzieja ul. Mokotowska 24, 00-561 Warszawa" lub przekazywać koordynatorom wymienionym TUTAJ.

Ukłony :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.