16 lutego 2015

Stan oskarżenia

Gorąco zapraszam na konferencję, która odbędzie się przed wejściem do Zakładu Karnego w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 47, we środę 18 lutego o godz. 10:00.


Jako osoba oskarżona przez wiceprezydenta Głowackiego w sprawie politycznej będącej jednym ze świadectw groteskowości lokalnej władzy, w sposób przystępny i poniekąd happeningowy przedstawię, na czym polega spór mający znaleźć finał w sądzie. Oprócz mnie, oskarżony został również jeden z kandydatów w ostatnich wyborach samorządowych - odczyta on oświadczenie wyrażające skruchę, żal i ból odczuwany z powodu jego haniebnego czynu. Sprawa ma również drugie dno, które odkryjemy po wyroku sądu w celu pokazania, że oskarżanie niewinnych osób było ruchem, który odkrył prawdziwe grzechy obecnego oskarżyciela i jego otoczenia z poziomu władzy wykonawczej w naszym mieście. Jako ludzie cierpliwi i świadomi "zawalenia" sądów sprawami błahymi, nigdy nie walczyliśmy ze środowiskiem lokalnej władzy na drodze sądowej - mimo poważnych powodów, takich jak łamanie praw autorskich czy złamanie prawa dot. ochrony danych osobowych. Zamiast amunicji złożonej z paragrafów zawsze woleliśmy tą złożoną z argumentów, służącą do przekonywania, a nie do niszczenia. Tym razem jednak nie mamy wyboru i musimy się bronić, a skoro nie dane nam będzie powalczyć w Radzie Miasta, z przyjemnością powalczymy w sądach.



Rozprawa planowana jest na 25 lutego, chętnie zaprosimy na nią mieszkańców, którzy chcieliby zobaczyć na własne oczy, do jakiego ośmieszenia jest zdolna władza lokalna, kiedy zabraknie jej narzędzi i argumentów w walce z wolnością słowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.