13 lipca 2013

Głosowanie rytualne

Przejdę od razu do rzeczy: dla przeciwników uboju rytualnego jedynym sensownym sposobem, aby zaprzestano tej praktyki jest zaprzestanie kupowania mięsa pochodzącego z takiego uboju i nakłanianie do tego innych (nawet jeśli oznacza to nawracanie judaistów i islamistów). Każde inne rozwiązanie, szczególnie te zakładające ingerencję państwa, jest chore, nieuczciwe, kosztowne, nieefektywne i godne potępienia. Konsekwencje zakazu dotkną najbardziej tych, którzy uboju nie stosują, gdyż już teraz cena wołowiny spadła z 9zł na 6,5zł za kilogram. W Polsce były tylko 2 osoby, które mogły dokonywać uboju rytualnego, jeździły tam gdzie były potrzebne. Do przeprowadzenia takiego uboju trzeba spełnić bowiem szereg kryteriów, od wiary począwszy. W sytuacji zakazu produkcja z Polski przeniesie się gdzieś indziej i zwierzęta nadal będą cierpieć tak samo i w takiej samej ilości (co to za problem przeprowadzić do innego kraju - np. Niemiec, gdzie ubój rytualny się stosuje - 2 wyspecjalizowanych żydów?). Wniosek jest prosty - ustawa ma na celu dokopać rolnikom i zlikwidować niewielką konkurencję produkującą w Polsce kosztem strat wszystkich hodowców (nawet tych, którzy uboju rytualnego nie stosują).

PiS najpierw sprzedał cukrownie Francuzom (bez klauzuli zakazu dalszej sprzedaży Niemcom, więc mieliśmy kryzys cukrowy), teraz "wypiął się" na rolników. Jak informuje poseł Hofman z PiS, 2 posłów tej partii zagłosowało inaczej, niż kazało kierownictwo, więc rozpoczęto wobec nich postępowanie dyscyplinarne. I tutaj pojawia się pytanie - po co nam tylu posłów, skoro są oni tylko maszynkami do głosowania? Co z tego, że protestujący pod Sejmem i pod klubami poselskimi rolnicy przekonali tych dwóch posłów swoimi argumentami i zagłosowali oni zgodnie ze swoim sumieniem, skoro dyrektywy partyjne ignoruję kwestie sumienia? Jeszcze doszłoby do sytuacji, że Polacy czują, że mają na cokolwiek realny wpływ i nasi politycy poczuliby zakłopotanie. Postanowili więc nagminnie skręcać kark oddolnej demokracji i dokręcać śrubę na każdym polu, zarówno w swoich szeregach, jak i wobec obywateli, jak zrobiło to PO niszcząc podpisy pod referendum ws. wieku emerytalnego czy ws. wieku szkolnego.

5 komentarzy:

 1. Do pierwszej kropki zawarłeś wszystko to co chciałem przeczytać i jest do powiedzenia w temacie. o7

  OdpowiedzUsuń
 2. Może w wyrobieniu zdania o uboju rytualnym pomoże wam ten film.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, nie popieram tego uboju więc nie kupuję takiego mięsa. Zakaz doprowadził do tego, że polscy hodowcy cierpią finansowo a mimo to zwierząt w taki sposób umiera tyle samo. Poza tym zakaz uboju rytualnego dotyczy tylko produkcji przemysłowej, więc nadal będzie stosowany przez żydów i muzułmanów. Jedyne wytłumaczenie tak skonstruowanego zakazu jest takie, że kosztem Polaków mają zyskać m.in. Niemcy.

   Usuń
 3. To może zalegalizujmy aborcję? Dla przeciwników aborcji "sensownym sposobem, aby zaprzestano tej praktyki jest zaprzestanie [aborcji] i nakłanianie do tego innych". Bo "każde inne rozwiązanie, szczególnie te zakładające ingerencję państwa, jest chore, nieuczciwe, kosztowne, nieefektywne i godne potępienia". I nienarodzone dzieci "nadal będą cierpieć tak samo i w takiej samej ilości (co to za problem przeprowadzić do innego kraju)". Nie zmieniłem nic w toku myślenia.

  lukasznaw

  OdpowiedzUsuń
 4. Zmieniasz, bo mój tok myślenia dotyczy zarabiania pieniędzy na nielegalnym (a więc drogim) towarze. Ty nie dość, że zmieniasz tę kwestię, to jeszcze zamiast towaru wsadzasz - że tak to nazwę - "usługę". Najważniejsze jednak: kwestia towaru dotyczy tylko tego, który go używa, nie szkodzi nikomu innemu. Kwestia aborcji dotyczy drugiej istoty ludzkiej, która jest bezbronna, dotyczy jej życia i zdrowia (często aborcja się nie udaje i dziecko rodzi się chore). Mamy więc naruszenie wolności i godności drugiej osoby - a to WIELKA różnica.

  OdpowiedzUsuń

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.