25 listopada 2010

Oś Paryż-Berlin-Moskwa.

Już jest jasne - fantazje Siergieja Karaganowa ("Stworzenie supersojuszu strategicznego z Rosją, jej siłami zbrojnymi i potencjałem", "Europejczycy od Atlantyku po Władywostok") ziszczą się szybciej, niż obawiałby się tego największy nawet pesymista. Wszystkie ostatnie wydarzenia wskazują na to, że Europa stanie się socjalistyczną marionetką Rosji. USA w wyniku olbrzymiego zadłużenia kraju, oraz prowadzenia wyniszczających i kosztownych wojen wycofują się ze starego kontynentu. Składają hołd Rosji proponując współpracę w projekcie tarczy antyrakietowej, mówi się o wejściu Rosji do NATO (co de facto zakończy istnienie tego sojuszu). Sytuacja ekonomiczna na świecie wisi na włosku. Coraz częściej dochodzi do zbrojnych starć (ostatnio - Korea). Obywatele niemal wszystkich krajów cieszą się coraz mniejszą wolnością zarówno osobistą, jak i ekonomiczną.

Coraz więcej absurdalnych zakazów również w naszym kraju (np. zakaz palenia w samochodach służbowych - cały zakaz skomentuję w następnej notce) i coraz więcej szkodliwych działań politycznych. Groteskowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zgodności Traktatu Lizbońskiego z naszą konstytucją narusza znacznie pojęcie suwerenności. W mediach coraz więcej opinii "ekspertów", że w dzisiejszym świecie nie jest już mozliwa suwerenność z prawdziwego zdarzenia. Nasza niezależność przecieka nam przez palce, a do łask dzięki obecnemu prezydentowi wraca "stary układ". Najpierw przywrócenie do łask WSI (szkoleni oczywiście w Moskwie, wiadomo w jakich czasach i dzięki czemu WSIoki mogły się tam szkolić). Oto zdjęcie z posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego:


http://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/288000/10b24075_288796.jpg
Licząc od Bronisława Komorowskiego zgodnie z ruchem wskazówek zegara siedzą:
Donald Tusk, Stanisław Koziej, Jerzy Miller, (nie rozpoznałem tej osoby - może to obserwator Federacji Rosyjskiej? :D), Adam Rotfeld, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Wojciech Jaruzelski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Józef Oleksy, Krzysztof Bielecki, Kazimierz Marcinkiewicz, Grzegorz Napieralski, Radosław Sikorski, Bogdan Borusewicz, Grzegorz Schetyna.

Historia zatoczyła koło.Teraz każdy (oprócz niewielu krajów, np. Chile - chwała za to Pinochetowi) jest zadłużony u każdego. Właśnie zadłużenie jest najpoważniejszym gruntem pod III Wojnę Światową. Odsetki rosną, właściciele filii i fabryk zagranicznych są coraz bardziej zagrożeni przejęciem (znacjonalizowaniem przez państwo upominające się o spłatę długu). I pomyśleć, że już Jan Paweł II wezwał wszystkie kraje świata do anulowania wszelkich długów...

Ludzie po cichu szykują się na kryzys. Stopniowo rosną zapasy żywności, rośnie popyt również na broń. Cenne kruszce, takie jak złoto, są tak pożądane - i drogie, czyli cenne - że nawet w telewizji widzimy telemarketowe reklamy o chęci kupna tego nie tracącego na wartości towaru. Coraz więcej ludzi zaciąga kredyty wiedząc, że w przypadku kryzysu pieniądz wart jest tyle, co papier na nim wydrukowany.

To są czasy, o których następne pokolenia będą dużo uczyć się na lekcjach historii - o ile przetrwamy... To są czasy, w których sojusze i układ sił na świecie zmieniają się w ściśle określonym kierunku. Rosja umacnia swoją pozycję w obawie przed rosnącymi w siłę Chinami i Indiami. Polska w wyniku wydarzeń z kwietnia zmieniła swój kurs z pro-amerykańskiego (wieloletnie wysiłki i ustępstwa poszły na marne bez odpłaty) na pro-niemiecki.

Dlaczego na pro-niemiecki, a nie np. na pro-rosyjski? Przeciętny obserwator stwierdza, że drastycznie idziemy Rosji na rękę w wielu drażliwych sprawach - ale Niemcom? Otóż, jesteśmy po prostu w niemieckiej strefie wpływów. Wpływy te zostały podzielone kilka dni temu w Deauville.

Skoro Niemcy prowadzą (szczególnie w ramach UE) politykę prorosyjską, to i my musimy... Podczas II Wojny Światowej mieliśmy chociaż złudne nadzieje na wsparcie Francuzów czy Anglików. Dzisiaj, kiedy Francuzi zostali dokooptowani przez wiecznie przyjaźniących się Niemców i Rosjan, kiedy reszta Europy jest skrępowana więzami Unii Europejskiej, nie ma już dla nas nawet nadziei. Nie będą nas . Będą nas indoktrynować i rabować podatkami i różnymi "zleceniami" zagranicznymi typu remont Tupolewa za 60 mln zł - samolotu wartego nie więcej niż 10 mln zł. Efekt: 50 milionów w prezencie dla naszych PRZYJACIÓŁ.

Trochę jak w PRL-u: my im wysyłamy węgiel, a oni nam za to biorą cukier!


Gen. Jaruzelski został zaproszony na posiedzenie RBN, gdyż "ma doświadczenie w kontaktach z Rosją". Ja to skomentuję tak: Jaruzelski miał kontakty, ale z ZSRR (swoją drogą: wszyscy tam obecni mieli swego czasu niezłe kontakty z ZSRR...). Czyżby więc ZSRR i dzisiejsza Rosja niczym się między sobą nie różniły? Patrząc na politykę UE śmiem twierdzić, że już niedługo nawet ona nie będzie się wiele różniła od ZSRR. Nie bez powodu w Internecie popularne jest sformułowanie "Związek Socjalistycznych Republik Europejskich".

Opowiedzieć Wam najkrótszy kawał? Polska suwerenność.


W czasie pisania notki znalazłem taki dość długi artykuł (sprzed miesiąca, przeleciałem tylko wzrokiem) o koncepcji Karaganowa:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101019&typ=my&id=my11.txt

Nadmienię przy okazji, że dość niedawno wygłaszałem na uczelni referat o różnych koncepcjach geopolitycznych (Kjellen, Brzeziński, Otok i... Karaganow właśnie) - ale nie myślałem, że zacznie się to realizować tak błyskawicznie. Z tej perspektywy widać doskonale, że tragedia smoleńska i tegoroczne wybory prezydenckie są wydarzeniami znacząco wpływającymi na dzieje świata. Świata, gdzie Eurazja* (określona przez Brzezińskiego terenem, którego kontrolowanie daje władzę nad światem) znajduje się pod jednym sojuszem.

Świata bez Polski...http://bi.gazeta.pl/im/9/8709/z8709509X.jpg
A konkretnie - całej Polski!

I nic nie możemy na to poradzić - najwyżej pomachać szabelką, co tylko pogorszy naszą sytuację. W pewien sposób trzeba przygotować się na te zmiany, tak samo jak kot spadający z trzeciego piętra wykręca się tak, by spaść na cztery łapy. Trzeba pozostać sobą - ale nie wolno pchać się na pewną śmierć.


* - Współzawodnictwo amerykańsko-sowieckie ma wymiar globalny, ale jego centralnym obiektem jest Eurazja - największy masyw lądowy, na którym żyje większość ludności Ziemi i który posiada większość zasobów naturalnych świata - Z. Brzeziński, "Plan Gry". Polecam też "Wielką szachownicę" tegoż autora. Wielka szkoda, że poprzez błędy USA wizje Brzezińskiego (i choćby Friedmana, który widział Polskę jako przewodniczące Środkowo-Wschodniej Europie mocarstwo będące buforem finansowanym przez USA i chroniącym Zachód przed Rosją) się nie spełnią.


***
Pamiętajcie - ślimak to ryba! Mam w planach opisanie jakże ciekawego wykorzystywania środków z Unii Europejskiej (do której m.in. Polska, czyli my, wpłaca masę pieniędzy). Obiecuję, że będzie ciekawie. "I smutno, i śmieszno" zarazem.


***
Miałem uaktualnić - aby dostać się do Rady Miasta Siedlce, trzeba było zdobyć 198 głosów. Aby dostać się z mojego okręgu, trzeba było zdobyć 257 głosów - tyle zdobył mój egzaminator na prawo jazdy... zdałem za pierwszym razem - to niech mu będzie! ;-)

3 komentarze:

 1. Nie ukrywam, że trochę Ci zazdroszczę. Gdybym ja w Twoim wieku (a gdybym się bardzo postarał teoretycznie mógłbym być Twoim ojcem) miał tak wyrobiony światopogląd pewnie byłbym kimś innym niż jestem teraz. Dojście to pewnych prawd i przedarcie się przez "matriksa" propagandy zajęło mi sporo czasu.
  Tekst bomba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcesz ewidentnie bym zakopał się gdzieś pod blokiem oczekując apokalipsy :D

  Tak poważnie to coraz częściej zaczynam myśleć, że usunięcie obowiązkowej służby wojskowej to błąd, bo świat ewidentnie dąży do III Wojny Światowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego też rozważam utworzenie jakiejś młodzieżowej milicji, ew. współpracę z NSR.

  Największą przyczyną większości konfliktów były długi. W dzisiejszym świecie biją one rekordy...

  Podobno III WŚ ma rozpocząć się od małego kraju ("przepowiednie"). Kto wie, może to będzie Korea? :D

  OdpowiedzUsuń

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.