2 czerwca 2012

Dla dzieci, czyli dla naszej przyszłości

W tym roku w Siedlcach dość konkretnie podeszliśmy do spraw dzieci. Wczoraj, mimo złej pogody, przyprowadziliśmy akcję pt. Dzień Dziecka Zadłużonego. O niej napiszę więcej, kiedy zostanie przygotowana relacja filmowa. Serdecznie dziękuję wszystkim działaczom za pomoc i przeprowadzenie tej akcji. Praca u podstaw i uświadamianie społeczeństwa to nasz moralny obowiązek, oraz odpowiedzialność za przyszłość narodu, naszych dzieci i w końcu także osobiście nas samych.

Również w tym celu włączyliśmy się w ogólnoeuropejski projekt Marszów dla Życia i Rodziny. Przejdą one już jutro w niedzielę 3 czerwca ulicami ponad 40 miast w Polsce. W Siedlcach rozpoczynamy inicjatywę Mszą Św. o godz. 11:30 w intencji rodzin w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13:00 wyruszamy spod Katedry w Marszu, który przejdzie przez centrum miasta i dojdzie do amfiteatru, na którym przewidziano wiele atrakcji. Wg mnie będzie to największy przemarsz w historii naszego miasta i jestem dumny z tego, że mogę go współorganizować.

Warto przy okazji poinformować, że Papież Benedykt XVI udziela odpustu zupełnego uczestnikom Marszów na standardowych zasadach. Muszę dodać od siebie, że każdy odpust dotyczy jedynie kar doczesnych, tak jak mądry ojciec, który przebacza dziecku, wymierza pouczającą karę w innej formie.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na Marsz dla Życia i Rodziny w Siedlcach:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.