15 czerwca 2012

Siedlce na 4. miejscu w rankingu.....

Siedlce osiągnęły zaszczytne 4. miejsce w rankingu zadłużenia miast, które nie są gospodarzami Euro 2012. Czy będą walczyć o pierwsze miejsce? Tego nie mogę stwierdzić na 100%, jednak wszelkie przesłanki świadczą o tym, że władze naszego miasta podejmą te wyzwanie. Właśnie całkiem niedawno dziesiątki tysięcy pieniędzy podatników wystrzelono w powietrze, przy okazji robiąc z siebie gwiazdę i nabijając poparcie polityczne używając publicznych pieniędzy. Sprzedano atrakcyjny teren w centrum Siedlec za śmieszne 30mln zł z deklaracją, że zostaną one wydane na aquapark. Tymczasem na ten aquapark wzięto 30mln kredytu.

Pytanie więc, gdzie się podziało 30mln? Co z pomnikiem, który miał być sfinansowany w całości z dobrowolnych składek mieszkańców, a został postawiony z pieniędzy podatników, oby tylko zdążyć przed wyborami samorządowymi i się wylansować? Co z kamieniem na cześć rowu ściekowego, który przed wyborami dla gazet został poświęcony, a teraz jest regularnie oblewany przez psy? Co z niezliczonymi, a niepotrzebnymi, rautami i żonglowaniem nieswoimi pieniędzmi w obliczu braku pracy i wymierania miasta, które aspirowało do miana miasta przyjaznego, studenckiego, z przyszłością dla młodych? Co z nagle odkrytą sztukaterią, która wyniosła 2mln zł i dlaczego była to akurat ta sama firma, która robiła pomnik? Nota bene - Pomnik Wolności, o ironio...

Za to wszystko zapłacimy albo my, albo nasze dzieci. Z odsetkami. Jest się z czego cieszyć? A na deser zalane ulice, mimo zapewnień Prezydenta - melioranta z zawodu - że dodatkowych rzek w Siedlcach już nie będzie. A kasiorka na "modernizacje" poszła.


A propos długu publicznego, ostatnia akcja Kongresu Nowej Prawicy w Siedlcach:Polecam. Warto działać i uświadamiać społeczeństwo, bo ludzie dziadują, gdyż są okradani w sposób okropny, aż nie mogę tego znieść. A potem są oszukiwani i ich złość jest kierowana na wygodne dla układu tory. Widząc młodych ludzi, już teraz im współczuję biedy - branże upadają, a w tak zadłużonym mieście nikt niewtajemniczony w kolesiostwo interesu nie otworzy. Wręcz przeciwnie, małe i średnie przedsiębiorstwa będą upadać (i już upadają), więc pracy i pieniędzy będzie coraz mniej. Przyszłość rysuje się nieciekawa.

Jeśli chodzi natomiast o zadłużenie ukryte, należy również wziąć pod uwagę ryzyko, że euro-biurokraci uznają nieliczne - ale jednak - inwestycje za nierentowne (bo takie są) i przewidywane dotacje z UE nie zostaną nam przydzielone. Tym bardziej, że Unia bankrutuje. I bye-bye, pieniążki z UE... Tak to jest jak się mówi HOP, póki się nie przeskoczy i puszcza się (dosłownie) z hukiem i dymem pieniądze podatników w tym chocholim tańcu.

Później ludzie będą mieli dylemat: pal, czy szubienica? Czy władza zdąży odlecieć na Hawaje? Czy po wejściu podatku katastralnego nastąpią masowe eksmisje? Czy mimo nadwyżek żywności nastąpi głód i rozróby? O tym wszystkim dowiemy się w następnym odcinku serialu podwójnie kulturalno-rozrywkowego pt. "Jak kraść, żeby ludzie się cieszyli?".


No i jeszcze link do rankingu, co by nie być gołosłownym: KLIK

Najbardziej zadłużonym miastem był Toruń (85,3 proc.). Zaraz za nim znalazły się Poznań (71,8 proc.), Włocławek (69,5 proc.), Siedlce (64,7 proc.), Gdańsk (64,2 proc.), Kraków (64 proc.) i Wrocław (62,6 proc.).

5 komentarzy:

 1. Gratuluję panu prezydentowi miasta Siedlce, życzę aby mieszkańcy Siedlec mogli w Siedlcach chóralnie zaśpiewać " Mamy Lidera w Siedlcach Mamy Lidera".... Dalej głosujcie sobie na PIS. Polsce potrzeba zmiany władzy młodych ludzi takich jak ma Nowa Prawica, PJN, SP...

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy, ty tak na serio z tą SP? :O

  U mnie tak radośnie na ten rok uchwalone 163 miliony zadłużenia. 1280 PLN na każdego mieszkańca. W następnych latach też ma tak być. Dziwne, że z tych milionów nie można wybudować JEDNEJ drogi wyjazdowej z jeziora i trzeba jechać w kurzu, modląc się o stan samochodu...

  lukasznaw

  OdpowiedzUsuń
 3. W siedleckiej SP jest jedna osoba i nic nie robi (nie z lenistwa a z braku czasu i działaczy-zwolenników). J. Kurski zaprzepaścił aspiracje SP w Siedlcach kiedy nie zaprezentował niczego konkretnego, zresztą na spotkaniu była delegacja 5-6 osób z KNP z petycją do tego europarlamentarzysty odnośnie ACTA i ta kwestia zdominowała dyskusje po spotkaniu, więc nikt nie pamiętał o nudnym gadaniu na początku spotkania jak to teraz będą się budować struktury i w ogóle. Aby zbudować tu struktury, Kurski musiałby przekonać przynajmniej te 5-8 osób w czasie swojej wizyty. Tymczasem nikogo nie przekonał, a jedną aktywną osobę zraził :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie pisze się ,,4-tym", tylko ,,4." lub ,,czwartym".
  (wybrałbym konto Facebook, ale nie ma takiej opcji : /
  Pozdrawiam)
  Mariusz Kalita (nie Anonimowy)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za poprawkę - już poprawiam tytuł.

  OdpowiedzUsuń

W komentarzach na moim blogu panuje wolność słowa. Nie moderuję ich, chyba, że zawierają spam. Każdy może napisać szczerze to, co myśli.
Proszę przy tym o poszanowanie netykiety.